Microsoft DirectX verze 12

Microsoft představil své nové rozhraní DirectX ve verzi 12. Slibuje navýšení výkonu přímým přístupem k hardware… ale.

Přidám několik citací z článku uvedeném na serveru Svět Hardware:

Nové DirectX 12, o jejichž příchodu se spekulovalo již před 14 dny, mají také lépe využít vícejádrové procesory, popřípadě počítače s více než jednou grafickou kartou, čili jde o lepší škálovatelnost.

Microsoft udává, že DirectX 12 poběží na mnoha modelech grafických čipů a karet, které již jsou delší dobu na trhu. K tomu se vyjádřily společnosti NVIDIA a AMD. NVIDIA uvedla, že všechny její karty s podporou DirectX 11, tedy Fermi, Kepler a nejnovější Maxwell, budou podporovat DirectX 12. Dnes je již na trhu také většina herních PC, které podporují DirectX 11 a více než polovina z nich dle NVIDIE využívá karty GeForce.

AMD pak potvrdilo, že DirectX 12 budou podporovat všechny Radeony s architekturou Graphics Core Next (GCN)

Microsoft pak ukázal, jak Direct3D 12 funguje s 3DMarkem a dle výsledků se ukázalo, že procesor byl o 50 % více zaměstnán a lépe se využila jeho jednotlivá jádra. Můžeme se tedy těšit na vyšší výkony nových her.

Firma si také prý uvědomuje, že uživatelé budou chtít DirectX 12 i pro Windows 7, ale tyto prosby nevyslyší. Spíše se zaměří na spojení nového API s chystanými Windows 9 „Threshold“ a Windows Phone 9.

Celý článek: http://www.svethardware.cz/microsoft-predstavil-directx-12-a-slibuje-vyssi-vykon/38878

Já jen doufám že Windows 9 bude za něco stát protože osmičky (a z nich odvozené servery 2012) jsou otřes.

Jinak, úplně mě to neštve – hry na to stejně budou až tak za rok, rok a půl. To už snad nový OS mít budu  a dle infa na mé grafice DX12 pojedou bez problémů.

Každopádně jejich distancování se od systémů kterým BĚŽÍ podpora je trapné a přijde mi to jako podvod na zákazníky. Stejně jako tomu bylo s DX11 pro Windows XP.

Dovolím si připojit i názor mého kamaráda:

Karel Loučka: Přeci tak ohromná firma neuzná, že její nový produkt stojí za hovno a že šlápla vedle. To to raději budou nutit ke všemu co můžou a házet klacky pod nohy těm co to nechtějí, ale vlivem právě těchto opaření k tomu budou nuceni přejít. Šunti jedni …

Co si o tom myslíte Vy? Podělte se se mnou a dalšími čtenáři o svůj názor.

Leave a Reply